BİZ KİMİZ

Kızlarım varlık ve sevgileriyle önce ilhamımı beslediler. Sonra renkler, çizgiler, kokular ve ritimler arasında kayboldum. Görmediğimi görür, duymadığımı duyar oldum. Kırmızının ardında maviyi, yeşilin sırrında eflatunu bulup yedi renge dağıldım. Doğanın kucağından kah sararıp yaprak olarak düştüm, kah pespembe bir çiçek gibi kondum tuvale. Hayaldi, mucize oldu; ve nihayet kızlarımla elele yolculuğumuz başladı…

F.Aysun Özkan

“En yüce sanatçının hissettirdiklerinin ilhamıyla...”

F. Aysun Özkan

İşletme eğitimi ardından tercihini kariyeri yerine aile ve çocuklarından yana kullanan F. Aysun Özkan için sanat hayatının her zaman önemli bir parçası olmuştur. Hayal kurmayı seven bir çocukken veya hayallerinin peşinden koşan bir yetişkinken, kelimeler yanında desenleri ve renkleri anlatım enstrümanları olarak seçmiştir. Uzun yıllar boyunca yaşama karşı duyduğu heyecan ve hayretini tuvaline yansıtırken cesurca farklı teknikleri kullanan sanatçı, yıllarca ara verdiği eğitimini çocuklarından ve en önemlisi torunlarından aldığı ilhamla Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Resim alanında yüksek lisans yaparak tamamlamıştır. Gençlerle beraber olmanın verdiği enerji ve doğadan aldığı ilhamla tuvali üzerinde kurguladığı desenleri doğal kumaşlarla buluşturmaya karar verince kızlarıyla elele yepyeni bir hayale doğru yola çıkmıştır. ”

Burçin

Ekonomist ve İşletmeci olan Burçin aile şirketinde sürdürdüğü kariyerine oğlunun doğum sürecinde ara verdi. Oğluyla birlikte annesinin atölyesinde geçirdiği zamanlar boyunca sanatın uygulayıcısı olmadan da tutkunu olunabileceğinin ifadesi olarak eserlerin üretim sürecinin her aşamasına dahil şekilde tuvallerden kumaşa dönüşecek serüvenin önemli bir parçası oldu. Estetik ve kalitenin bütünlüğüne inanan Burçin için sanat bunların paylaşım yoludur. Duyguların, aklın, bilincin ve bilinç altının birlikteliğinden doğan güzelliklerin mucizesine tutkundur. Bu mucize gündelik hayatın her anında taşınabilir bir estetik nesneye dönüştükçe ancak değerini bulabilir. Bu nesne özenle üretilmiş kaliteli ve şık bir fularsa sahibini taşıdığı gizeme davet eder.

Sena

Sosyal Bilimler’de İlerleme Çalışmaları alanında yaptığı yüksek lisans eğitimini sürdürürken annesi ve ablasıyla ailenin kadınları olarak geliştirdikleri sinerjinin bir diğer önemli figürüdür Sena. Sanatla çocukluğunda oluşan bağı ve annesine ilham veren duygulara yakınlığı ondaki güçlü estetik algıyı besledi. Bu algı tuvalden kumaşa uzanan yolculuğun destekleyicisi oldu. Doğal kumaştan yapılmış bir şalın insan doğasına naif dokunuşuna tutkundur Sena, ve bu dokunuşun sanatsal olması gerektiğine inanır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR